Publicerad måndag, 15 december
V85
Image

Tidiga V85 tips – Jackpot 60 miljoner


Tidiga V85 tipsen Halmstad – 60 miljoner jackpot

V85-1 Stodivisionen 2140m voltstart

Jackpot jakten startar med ett stolopp där vi har femton startande ekipage utspridda på två volter. Ingen direkt lätt inledning och här är första feelingen att det krävs några streck för att känna sig säker.

6 Nobless Brodda var bra vid segern på Åby senast och hon har ett intressant utgångsläge här.

12 Pure Desire hade två raka innan hon slutade fyra på Åby senast, fick långt fram till slut men det slog inga gnistor om avslutningen. Nästan enklare motstånd denna gången och är hon lika bra som vid segrarna kan hon absolut vinna detta.

Här krävs en hel del jobb i veckan och räknar med kunna leverera fler sköna drag från V85-1 i hela V85 tipsen som kommer på fredag.

V85-2 Klass III försök 2140m autostart

Jag var på plats på Åby i torsdag och fick ett snack med tränare Arnqvist om 8 Night Train, han gick efter det ut och vann väldigt enkelt på ett bra sätt. Rejält kapabel men inte ännu helt att lita på. Tuffare motstånd nu och dåligt spår drar ner chanserna. Fart har han nog att blanda sig i segerstriden med klaff.

2 BLyger S.R.P. kastade sig in i vingen senast och galoppen kom innan bilen släppte fältet, klart bra innan den starten och felfri ett tidigt bud.

4 Mandrake vann V75 på Bjerke för tre starter sedan efter stannade han nästan helt i ett uttagningslopp till kriteriet. Kom tillbaka med en lätt spetsseger och visade ny form i Norge mot billigt motstånd senast. Jepson nu och den här tror jag blir farlig här.

1 Love Express W.F. har drömläge och visat fin kapacitet. 3 segrar senaste 5 starterna.

Feelingen är att 1,2 och 4 sticker ut.

Simsalabim

Travandelar – spela tillsammans

på V85, V86, V64 m.m.

Smartare spel, större gemenskap – andelar varje omgång.

Till våra Travandelar

V85-3 Klass II försök 2140m autostart

3 VästerboRoyalFLash har fin form och var bra vid vinsten senast. Bra läge och spännande uppgift.

6 Vikens Whokow spännande gäst från Nederländerna jag än så länge inte vet så mycket om, 14 segrar på 39 starter imponerar dock.

Även här ser jag fram mot en hel del timmar i lopparkivet för att kunna hitta bästa dragen

Simsalabim

Tipsandelar – Stryktipset, Europatipset m.m.

Spela tillsammans hos Svenska Spel – dela känslan och vinsterna.

Till våra Tipsandelar

V85-4 Gulddivisionen 1640m autostart

Snacka om perfekt uppgift hemma ekipaget 2 Stens Rubin med körande och tränande Untersteiner har hittat, lägg där till bästa utgångsläget och vi kommer få en svårslagen favorit.

Motbud, ja det finns det faktiskt ett par intressanta och mer om dessa i tipsen på fredag

Coolbet – kampanjbonus

Kampanjbonus för nya kunder. Kontrollera alltid aktuella villkor på Coolbet.

Hämta bonus hos Coolbet

+18 | Regler & villkor gäller | Spela ansvarsfullt

V85-5 Diamantsto försök 2640m autostart

1 Billie Parker kom med en tung avslutning till andraplatsen senast, bra läge här och ska räknas.

2 Kapucine dínverne är lite av en ”ickevinnare” som är mycket bättre än den statistiken, tog sin andra seger senast på 42 starter och har nu både form och läge.

Klurigt lopp som får mycket analys timmar i veckan.

V85-6 Stodivisionen för treåringar och spårtrappa 2140m autostart

Här fortsätter helt klar klurigheterna när ganska orutinerade ston gör upp om segern.

6 PrincessoftheDawn kom med en bra slutstöt till segern på Åby i torsdags, kommer duga väldigt långt även här.

Noterbart att Untersteiner har tre av 12 startande i träning och David Persson två.

5 Ies U.Liberty var ”sådär” senast men klart bra vid två vinster innan, kommer med snygga 4 vinster på 8 starter och här gör jag en rejäl formkoll i veckan.

Snabbare – 600 kr + 100 FS

100% bonus upp till 600 kr + 100 free spins. Min insättning 100 kr. Omsättningskrav gäller.

Hämta bonus hos Snabbare

+18 | Regler & villkor gäller | Spela ansvarsfullt

V85-7 Klass I mot Silverdivisionen 2140m voltstart

Spännande proposition och jag gillar verkligen de här dubbelklass loppen. Här startar en formstark skräll jag tror vinner snart. Denne kommer jag med mer info om i V85 tipsen på fredag.

9 Drill har 25 gånger på 40 starter slutat 1a eller 2a och kommer från 2-1-2-2. Nyblivna 65-åringen Untersteiner Sr. kör och ekipaget kan blanda sig i striden.

11 Dats Tore mötte tufft gäng senaste och var bra som tvåa, kan lösa detta med klaff och med hjälp av glödheta Jepson

7 Captain Kronos gillar jag och han känns spännande med Forss den här starten. 11 segrar på 35 starter.

V85-8 Bronsdivisionen 1640m autostart

8 Tour de Valley bra vid segern senast och gillar distansen, synd på spåret och här blir det till att kolla upp startsnabbheten på alla ekipage under veckan.

2 Fawaz Mil har läge och var bra senast.

4 Thats So Spicy kom med en vass finish senast

Även här en hel del jobb att göra i veckan.

⭐⭐⭐ 60 miljoner

Det ser onekligen väldigt klurigt ut och den stora jackpotten gör den här omgången extremt spelvärd. Jag kör bland annat extra stora 1500kr exklusiva andelen till omgången på hemmaplan på lördag, och kommer befinna mig på plats för att följa magiska tävlingarna.

Mina och Simsalabims jackpot andelar hittar du här

Missa inte de långa V85 tipsen med rank, systemförslag, magiska dragen och mycket mer som kommer här på Simsalabim.se på fredag.

// Fredrik
Simsalabim

Stora potter på 1X2 tipset

Simsalabim erbjuder här andelsspel varje dag.

Direkt till andelarna

+18 | Regler & villkor gäller | Spela ansvarsfullt